top of page

D.U.K.

Kiek trunka individuali sesija?

Dėl konkrečios sesijos trukmės tariamasi asmeniškai, tačiau paprastai sesija trunka apie 1 val. Sesijos metu visas terapeuto dėmesys yra skirtas tik jums ir jūsų klausimui. Terapeutas neteisia ir nevertina. Tiek, kiek leidžia jo žinios bei intuicija, jis palaiko jus ir kviečia atkreipti dėmesį į vienus ar kitus jūsų kūno ženklus, taip padėdamas jums atrasti atsakymus, sprendimus ar pasitikėjimą savimi.

 

Kas vyksta sesijos metu?

Kartu su terapeutu nusprendžiate, kokią temą nagrinėsite, ar su kokia problema dirbsite. Sesija gali įtraukti pokalbį, darbą su kūnu (bodywork, hands-on praktiką), savarankišką judėjimą arba judėjimą padedant kūno terapeutui, patirties integraciją per judesį, šokį, piešimą ar kitas priemones. Sesijos yra saugios ir konfidencialios.  Svarbu: kūno ir judesio terapeutai dirbdami į žmogų žiūri, kaip į vientisą unikalią būtį, kurioje ypatingomis gyvybės gijomis susipinę kūnas ir dvasia.

 

Kiek sesijų reikia, kad patirčiau teigiamus pokyčius?

Tikėtina, kad tai, kaip šiuo metu judate ar jaučiatės, susiformavo per daugelį metų. Pertvarkyti senus įpročius bei keisti juos naujais gali prireikti laiko. Konkretų sesijų skaičių sutarsite kartu su jums padedančiu terapeutu. Kita vertus, kai kuriuos atsakymus galite iš savo kūno išgirsti stulbinamai greitai.

 

Kokia sesijos kaina?

Nuo 30Eur/ 1val. Kiekvienu atveju tariamasi individualiai: kaina priklauso nuo jūsų situacijos, vietos, kurioje vyks sesija, terapeuto patirties ir užimtumo.

 

Kas yra darbas su kūnu?

Darbas su kūnu (angl. bodywork) – tai tokia terapijos forma, kurios metu vienas žmogus, dažnai prisilietimo ir judesio pagalba, padeda kitam geriau suvokti, patirti, atpalaiduoti, koordinuoti bei integruoti įvairias kūno sistemas. Darbas su kūnu vyksta apsirengus, dažnai gulint ant kieto paviršiaus, grindų (nuo jų patogiausia pereiti prie judesio). Darbas su kūnu gali vykti ir be prisilietimo. Viso proceso metu arba sesijos gale, siekiant bendrai sutartų terapinių tikslų, tarp terapeuto ir jūsų vyksta pokalbis, kurio metu aptariami sesijos metu patirti pojūčiai, kilę jausmai, įžvalgos ar vaizdiniai.

 

Kas yra „hands-on“ praktika?

Tai įvairios kokybės ir skirtingo stiprumo prisilietimai, lydimi sutelkto terapeuto dėmesio į tą vietą, su kuria dirbama. Didžioji dalis kūno terapijoje naudojamų prisilietimų yra labai švelnūs, tačiau dirbant su kai kuriomis kūno sistemomis – pavyzdžiui, jungiamuoju audiniu, raumenimis, gali prireikti ir stipresnių paspaudimų. Svarbu: norint veikti giliuosius audinius dažnai jėga ir greitis nebūtini, netgi priešingai – jie gali trukdyti atrasti bei pajausti subtilius audinių procesus.

 

Kaip tai galėčiau pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime?

Įgyta patirtis ir žinios apie savo kūną, savo reakcijas į įvairius reiškinius taps neįkainuojamu turtu kasdieniame gyvenime. Ką bedarytumėte – eitumėte, neštumėte, plautumėte indus, žaistumėte su vaikais, mylėtumėtės ar užsiimtumėte bet kuria kita kasdiene veikla, geriau suprasdami ir patogiau jausdamiesi savo kūne, pažindami savo emocijas ir jų įtaką gyvenimui,  išmokę geriau sutelkti savo dėmesį, patirsite daugiau džiaugsmo ir malonumo. Jei su terapeutu nagrinėjate psichologinius klausimus, neabejojame, kad giliau pažinę bei integravę įvairias patirtis bei savo vidines asmenybės dalis, gebėsite harmoningiau ir pilniau gyventi savo gyvenimą.

 

Ar tai padėtų man pagerinti sportinius, šokių rezultatus?

Taip. Geresnis kūno dalių ir sistemų pajautimas, gilesnis savo kūno ypatumų pažinimas bei iš to kylantis veiksmingesnių ar tiesiog kitokių judėjimo būdų atradimas gali padėti pasiekti geresnius sportinius rezultatus, platesnes amplitudes, racionalesnį energijos ir jėgų paskirstymą, greitesnį atsigavimą bei mažesnę traumų tikimybę. Darbas su kūnu, kūno ir judesio terapija padeda ne tik sportininkams, bet ir menininkams – šokėjams, aktoriams, muzikams. Kūno ir judesio terapija atveria ne tik veiksmingesnio  judėjimo, harmoningesnės kūno ir sielos dermės galimybę, bet ir gali tapti turtingu kūrybinio įkvėpimo šaltiniu.

 

 

Esu suaugęs žmogus, kam man gali būti naudingi kūdikio vystymosi judesiai?

 

Paprastai suaugęs žmogus neturi progos atkreipti dėmesį į tai, kaip jis juda kasdienybėje. Mūsų judėjimo įpročiai yra intuityviai išmokti kūdikystėje, taigi tikėtina, kad kažką išmokome ne iki galo. Gali būti, kad kažką metų metus darome neefektyviai. Neefektyvūs, o kartais net žalingi, kasdieniniai judėjimo būdai suaugusiojo gyvenime atima daugiau energijos, nei turėtų, kelia lėtines problemas, veikia ne tik mūsų fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Jei užpildome šias spragas, o tą tikrai galima padaryti ir suaugus, kasdieniniai judesiai tampa lengvesni, laisvesni, kūne sumažėja įtampos, pasitraukia kai kurie skausmai.

 

Kas yra patyriminė anatomija?

Patyriminė anatomija – tai mokymas apie skirtingas kūno sistemas (odą, griaučius, raumenis, skysčius, vidaus organus, endokrininę ir nervų sistemas), kurio pagrindas – asmeninis šių sistemų patyrimas. Patyrus vieną ar kitą sistemą iš vidaus, asmeniškai, toliau gilinamasi į teorines anatomines bei fiziologines žinias. Patyriminė anatomija yra puikus savo kūno pažinimo įrankis.

 

Kam naudingas savo kūno pažinimas?

Tai, ką pažįstate, galite naudoti taupiau ir veiksmingiau. Pažindami savo kūną, galite užbėgti už akių įvairiems sutrikimams, arba, jiems nutikus, lengviau rasite veiksmingų  sprendimų.  Svarbu ir tai, kad dažnai esame linkę vienas kūno sistemas pastoviai perkrauti, kitas – nepelnytai pamiršti. Tai dažnai tampa chroniškų negalavimų priežastimi. Pažintis su kūno sistemomis atveria naujas judėjimo galimybes, padeda mobilizuoti gyvybinius kūno resursus. Tai padeda tapti harmoningesniais, sveikesniais žmonėmis.

 

Kas yra Autentiško judesio praktika?

Autentiškas judesys – tas, kuris nėra sugalvotas protu, bet iškylantis pats iš kūno. Tas, kuriam leidžiame reikštis laisvai – be proto įsikišimo.

Kaip tai vyksta? Užsimerkus. Tyloje. Laukiu vidinio impulso padaryti kokį nors judesį (arba nedaryti jokio) ir paklūstu, seku tuo impulsu, jo nevertindamas ir neinterpretuodamas. Taip judėdamas (arba nejudėdamas) mano kūnas išreiškia tai, kas slypi giliai manyje, tačiau neturi progos pasireikšti įprastame kasdieniniame gyvenime. Taip aš grįžtu į save ir leidžiu sau būti tuo, kuo iš tiesų esu, o jei tai praktikuoju ne vienąkart, kur kas geriau save pažįstu.

Kad galėčiau tai daryti, turiu jaustis saugus, tad didelis dėmesys skiriamas saugios aplinkos sukūrimui. Paprastai mano judėjimą stebi – nevertindamas ir neinterpretuodamas – kitas žmogus. Po judėjimo aš pasidalinu, jei noriu, tuo, ką patyriau, tada stebėtojas pasidalina tuo, ką matė. Tai padeda man geriau prisiminti ir suvokti tai, kas įvyko.

Kam to reikia? Žmonės praktikuoja autentišką judesį dėl įvairiausių priežasčių, pavyzdžiui:

  • nes tai smagu ir įdomu;

  • nes tai padeda atsipalaiduoti ir pailsėti, suteikia energijos;

  • nes tai padeda geriau pažinti save ir atrasti naujų, neretai net sau pačiam netikėtų būdų spręsti savo problemas, kurios galbūt jau seniai mane kankina;

  • nes tai suteikia naujų kūrybinių minčių ir idėjų.

 

Kuo grupinis užsiėmimas skiriasi nuo individualios sesijos?

Procesų, kurie vyksta klientas-terapeutas ryšyje, centras yra pagalbos besikreipiantis asmuo, tuo tarpu grupės dalyviai gali dalyvauti bei save patirti ir kitų žmonių išgyvenamuose sunkumuose. Tiek viena, tiek kita forma turi savas dovanas ir iššūkius. Grupės leidžia išgyventi įvairesnius santykius, susilaukti skirtingų reakcijų į jūsų gyvenime vykstančius dalykus, pažvelgti į save per kitų patirtis, pasidalinimus, panašumus ir skirtumus. Individualios sesijos suteikia daugiau saugumo ir paramos, kurios be galo svarbios bandant susitikti su giluminiais savo sunkumais, psichologinėmis ar dvasinėmis traumomis, žaizdomis.

 

Kaip pasirinkti kūno terapeutą?

Kiekvienas susitikimas yra unikalus, jis priklauso nuo tų, kurie susitinka, nuo klausimo, temos, nuo vietos ir laiko. Kūno terapijos mokosi ir ją praktikuoja žmonės atėję iš skirtingų sričių (psichoterapijos, šokio, vizualių menų, sporto, verslo), turintys skirtingas gyvenimiškas ir judėjimo patirtis. Pažanga, pokyčiai vyksta tik užsimezgus ryšiui, L.Hartley žodžiais tariant: „Tik ryšys gydo“. Todėl įdėmiai perskaitykite mūsų aprašus ir susitikite su tuo žmogumi, kuris jums pasirodys artimiausias. Linkime prasmingų susitikimų!

 

bottom of page